Psikoteknik fiyatları 2022 nelerdir? İnsanın fiziksel davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen ve bunların altında yatan sebepleri inceleyen psikolojinin yan dallarından birisi olan psikoteknik, daha çok çalışma psikolojisi olarak da adlandırılabilir. Bir bireyin çalışmak için gerekli olan bedensel ve zihinsel koşulları sağlayıp sağlamadığını test eden bu test, aynı zamanda çalışma şartlarına kişinin uygunluğunu, ne kadar verimli olabileceğini ve çalışma saatleri içerisinde ne kadar verimli olabileceğinizi belirlemeye çalışan bir dizi testten oluşan bir testler dizinidir.

Bu testler ile birlikte kişinin algı, hafıza, dikkat gibi zihinsel becerileri ölçülürken aynı zamanda; el, ayak, göz koordinasyonu gibi psikomotor davranışları da ölçülmektedir. Bu testlerin tamamı bireyin aynı zamanda tutum ve davranışlarını da göstermektedir. Bilgisayar ortamında bir program aracılığı ile yapılan bu testler psikolog eşliğinde yaklaşık bir saat sürmektedir. 

Psikoteknik belgesini daha kapsamlı ele alacak olursak eğer; sürücülerin hem kendilerini hem de diğer insanların güvenliği ve sağlığı açısından daha güvenilir araç kullanmalarına yardımcı olan bir test diyebiliriz. Çünkü bu testler ile birlikte kişinin trafikteki ani durumlara karşı tavırları test edilmektedir. Testi geçemeyen kişilerin bu belgeyi alması söz konusu olamaz. Özellikle uzun yol araç kullanan kişilerin alması gereken bir belge olan Psikoteknik belgesi, Psikoteknik fiyatı 2022 yılı içerisinde uygun bir şekilde kurumumuzdan alabilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi Fiyatı

Psikoteknik belgesi fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız okumaya devam edin! İnsan unsurundan kaynaklı trafik kazalarını asgari indirmek, sürücünün trafiğe çıktığı andan itibaren hız ve hafıza gibi kontrollerinin ne kadar sağlam olduğunu, ve ani durumlardaki kontrol koordinasyonunu ölçen bir test olan psikoteknik, uzun yol şoförlerinin alması gereken belgeler arasındadır.

Ticari araç sürücülerinin almak zorunda olduğu bu belge, sürücülerin bedensel veya zihinsel bir kusurunun olup olmadığını test eden bir sistemdir. Sağlık Bakanlığınca belirlenen kurumlarda yapılan bu testler, psikolog aracılığı ile yapılmaktadır. Türkiye’deki kazaların neredeyse %90’ı sürücü kaynaklıdır. Bu durum çok ciddi bir seviyededir ve psikoteknik bunun çözümü için vardır.

Trafikte güvenli sürüş sağlamak için alınan bu belgeler, şoförlerin ihtiyacıdır. 2022 yılında değişen psikoteknik belgelerine siz de hemen sahip olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Psikoteknik değerlendirme, sürücülerin güvenli ve kontrollü bir şekilde araç kullanmalarını sağlayan, sürücülerin zihinsel ve psikomotor yetenek düzeylerini, kişilik, tutum ve muhakeme özelliklerini test eden bir sistemdir. Bilgisayar destekli ölçümlerden oluşan bu test güvenli sürüş için her sürücünün alması gerekmektedir.

Ehliyet almak isteyen sürücülerin almak zorunda olduğu bu psikoteknik fiyatı 2022 yılı itibariyle fiyatlar değişmektedir.

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının başka psikomotor yeterlilikleri göz önünde bulundurularak çeşitli testler yapılmaktadır. Özellikle öncelik göz sağlığının yerinde olmasıdır. Göz sağlığının teyidinden sonra diğer el bacak koordinasyonları ve önemli faktörlerden biri olan zihinsel test süreci başlar. Zihinsel olarak herhangi bir engeli bulunan ya da psikolojik travma içerisinde olan bireyler eğer tespit edilir ise gerekli psikoteknik değerlendirmeler yapılarak olası trafik kazalarının önceden yaşanmaması için tedbirler alınır.

Psikoteknik fiyatı 2022 yılı için fiyatlar değişmektedir. Siz de kurumumuza gelerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve bir dizi testen oluşan ve bilgisayar programı sayesinde güvenilir ve hızlı sonuçlar veren sistemimizden belgenizi alabilirsiniz.

Bir dizi testen oluşan ve psikolog eşliğinde bilgisayar programı ile yapılan ve yaklaşık bir saat süren bu testler, farklı fiyatlara mal olmaktadır.

Psikoteknik belgesi almak her yıl değişmektedir. Uygun fiyatlar ve daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güvenilir araç kullanmaları için sürücülere yardımcı olan bu testler, ehliyet almak isteyen kişilerin psikomotor yeterlilikleri göz önünde bulundurularak testler yapılmaktadır. Özellikle göz sağlığının en önemli test olduğu psikoteknik testler, test sırasında aksi durumlar ile karşılaşılması durumunda olumsuz yanıt verilebilmektedir.

Psikoteknik belgesi fiyatı 2022 yılı itibariyle değişmiştir. Belirlenen fiyat aralığında her yıl değişen psikoteknik belgesi fiyatı hakkında net bir bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer İçerik

Psikoteknik Fiyatı 2022
Psikoteknik Fiyatı 2022

Psikoteknik fiyatları 2022 nelerdir? İnsanın fiziksel davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen ve bunların altında yatan sebepleri inceleyen p…

Psikoteknik Nedir?
Psikoteknik Nedir?

Psikoteknik nedir sorusunun kapsamlı olarak cevabı ve ehliyet ile ne gibi bir ilişkisi olduğunun cevabını öncelikle verecek olursak, Psikoteknik aslın…

Psikoteknik Sorgulama
Psikoteknik Sorgulama

Psikoteknik belgesi, Sağlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurumlar tarafından psikolog aracılığı ile 1 saat süre ve bir dizi testen oluşan bir testtir…